Zade Vital Aspir Yağı 60 Kapsül 3 Al 2 Öde
Zade Vital Aspir Yağı 60 Kapsül 3 Al 2 Öde

Zade Vital Aspir Yağı 60 Kapsül 3 Al 2 Öde (ZAD019937)

Marka : Zade Vital
İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺197,58(KDV Dahil)
İndirimli : ₺118,55(KDV Dahil)
Barkod : 8690712019937

Zade Vital Aspir Yağı 60 Yumuşak Kapsül

 

Omega 6, Omega 9 gibi esansiyel doymamış yağ asitleri yanında diğer doymamış yağ asitlerini oldukça yüksek miktarda içerir. CLA (Conjugated Linoleic Acid/Konjuge Linoleik Asit) içerir.

 
1 kapsülün enerji değeri yaklaşık 5 kcal`dir.
Bir kutuda 60 kapsül bulunmaktadır.

 

Aspir yağının sağlığa olan faydalarıKalp sağlığına iyi gelir: Aspir yağı, vücudun ihtiyaç duyduğu yararlı yağ türlerinden biri olan omega-6 yağ asitlerini çok yüksek oranda barındırmaktadır. Aynı zamanda, linoleik asit olarak da bilinir. Bu asit, genellikle ateroskleroz oluşumu olasılığının yanı sıra, kalp krizi ve felç gibi diğer sağlık koşullarının oluşma riskini azaltmaktadır. Aspir yağı, vücut kolesterol seviyelerinin sağlıklı bir dengede kalması için vücuda yardımcı olmaktadır.


Diyabet kontrolüne destek olur: Omega-6 yağ asitleri kan şekeri düzeylerini dengede tutabilmektedir. Bu nedenle, diyabet hastalığından muzdarip olan insanlar kan şekeri düzeylerini yönetmek için aspir yağından faydalanmaktadır. Bu sağlıklı yağ, aynı zamanda diyabet gelişimini engellemek için etkili olabilmektedir.


Kilo vermeye yardımcı olur: Aspir yağı kilo vermeye çalışan insanlar için iyi bir seçim olarak bilinmektedir. Omega-6 yağı açısından zengin olan aspir yağı, genellikle yağı depolamak yerine yakmaktadır. Sebzeli yemekleri pişirme aşamasında kullanılan bu yağ, diyetlerine çok fazla değişiklik yapmak zorunda kalmadan obeziteden muzdarip olan insanlar tarafından da kullanılabilmektedir.


 

E vitamini kaynağıdır: Bir çorba kaşığı aspir yağı bile vitamin E açısından oldukça mükemmel bir kaynak olabilmektedir. E vitamini güneşe maruz kalma, sigara dumanı ve diğer kirleticilerden serbest radikal hasarına karşı hücreleri korumaya yardımcı bir antioksidandır. Diyet Takviyeler Bürosu’na göre, E vitamini sağlıklı bir bağışıklık sistemi, hücre sinyali ve hatta plak-serbest arterlerini korumada bile rol oynayabilmektedir.


PMS belirtilerini hafifletir: Menstruasyon dönemi kadınlar için ağrılı ve rahatsız edici olabilmektedir. Aspir yağı linoleik asit içermesi nedeniyle, adet kanaması boyunca yaşanan dramatik hormonal dalgalanmalar gibi semptomları hafifletmek için prostaglandinlerin üretimini dengelemektedir. Sonuç olarak, aspir yağı PMS belirtilerinin sertliğini azaltabilmekte ve aynı zamanda tehlikeli olumsuz etkilerinden biri olan hormonal takviyeleri yönetmeye yardımcı olmaktadır.


Bağışıklık sistemini güçlendirir: Prostaglandin fonksiyonunu yönetmeye yardımcı olabilen aspir yağı, omega-6 yağ asitleri ile de destek olabilmektedir. Daha iyi korunan bir vücut için, hormonsal denge gibi normal vücut düzenini sağlamanın yanında vücudun bağışıklık sistemi işlemlerini de güçlendirmektedir.


Üst solunum yollarına iyi gelir: Farklı solunum sorunları aspir yağı ile kullanımı ile tedavi edilebilmektedir. Bunlar astım, soğuk algınlığı, öksürük, balgam (mukoza zarı tarafından salgılanan kalın bir madde), boğmaca gibi durumlar aspir yağının yardımı ile gevşetilebilmektedir.


Ruh sağlığına iyi gelir: Aspir yağı depresyon ve stres gibi ruh sağlığı sorunları için oldukça faydalıdır. Vücutta serotonin düzeyleri üretimini artırmakta ve normal bir ruh sağlığının yaşanması için yardımcı olmaktadır. Ayrıca, uykusuzluk gibi sorunlara aspir yağı ile muamele edilebilmektedir. Bazı raporlara göre, aspir yağı Alzheimer hastalığı için de etkili olabilmektedir.


 

Sindirim sistemini destekler: Sindirim sistemini güçlendirmek için aspir yağından faydalanılmaktadır.  Mide işleyişini güçlendirmek için, bir litre suyun içine bir gram aspir yağı ekleyip günlük olarak bu iksirden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda, karaciğer ya da dalak büyümesi için de etkili olabilmektedir.


Saç sağlığına iyi gelir: Aspir yağı, hem saç derisi hem de saçın korunması için sahip olduğu oleik asit nedeniyle oldukça yeteneklidir. Bu sayede saç kökleri sağlığı, saç büyümesi ve gücü için kafa derisindeki dolaşımı artırmaktadır. Bunun dışında, aynı zamanda saçınızın parlak ve güçlü kalmasına yardımcı olmaktadır. Aspir yağı bu özelliği sayesinde birçok kozmetik üründe aktif bir madde olarak kullanılmaktadır.Cilt sağlığına iyi gelir: Aspir yağı linoleik asit miktarının fazla olması nedeniyle cilt dokusunu geliştirmek için ideal olarak kabul edilmektedir. Özellikle, cilt gözeneklerinin açılması, döküntüleri ve sivilcelerin azaltılması için bir serum gibi çalışmaktadır. Böylece, cildin daha genç görünmesi için yeni cilt hücrelerinin yenilenmesini kolaylaştırmaktadır

Benzer Ürünler