Penelope Woolly Yün Bebek Yorganı 95x145 cm
Penelope Woolly Yün Bebek Yorganı 95x145 cm

Penelope Woolly Yün Bebek Yorganı 95x145 cm (11YPEN102030)

Marka : Penelope
İndirim Oranı : %27 İndirim
Fiyat : ₺230,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺169,00(KDV Dahil)
Barkod : 8698794024894
₺20,75 'den başlayan taksitlerle

 

 

Bebeklere özel saf yünün doğallığı ve sıcaklığı.
%100 yün. 95X145 cm. 420 gr.
 
NEDEN YÜN
İnsan rahatlığı uyku halinde devrim yaratan, doğal malzeme olan yünün, üstün özelliklerinden dolayı uyku konforunu en üst düzeye taşır.
Özel bir işlemden geçerek bir daha keçeleşmeyecek şekilde 0,74 mm nano %5,%100 cotton kullanıldığı yünün tanıdık sıcaklığını hafiflik sağlıkla birleştirilir. 
Metrekare yün ağırlığı 300 Gr.-350 gr değişir. Geleneksel ağır yün yorganlardan çok daha hafif ve konforludur.
Vücut ısısını düzenler. Isıyı vücut için en güzel seviyede tutar ve böylece yazın serin-kışın sıcak tutar.
Yün termo özelliğinden dolayı kesinlikle terletmez. Bakteri üremesini engeller. Antibakteriyel, antialerjik işlemden geçirilmiştir.
%100 yün özel bir yıkama işlemden geçirilerek koku yapması önlenmiştir.
 
İstanbul Tekstil firmasının yaptırmış olduğu araştırmada yünün diğer malzemelere karşı uyku rahatlığını en üst düzeye taşıyan malzeme olduğu kanıtlanmıştır.
Bu deneyde uyku konforuna açık ara ile yün çok fayda sağlar. Yün daha fazla nefes alır. Uykunun en yararlı dönemi olan uykuyu uzatır.
Vücut ısısını regüle edip vücudun en ideal sıcaklığına çok çabuk ulaşır bu sıcaklığı korur. Yünün esnekliği ve birbirine geçen yapısı cilde temas haline en yüksek konforu sağlar.
Yün sağlık açısından en faydalı dolgu malzemesidir. Yün kışın sıcak tutar, yazın serin tutar. Uyurken fazla sıcak veya fazla soğuk bir ortamda olmak uykumuzun kesintiye uğramasına ve uyku kalitesinin düşmesine sebep olur.
Yün kendi ağırlığının %40 kadar nemi emip havaya verir ve bu özelliği ile terletmeden ısıtır. Vücut ısısını düzene sokar.
Sadece doğal yün maddesinin arasındaki hava yastıkçıkları sayesinde ısısı termo özelliği sayesinde ısıyı vücut için en ideal seviyede tutar. Kan dolaşımında rahat hareket etmesini sağlar ve vücudumuza sağlık verir.
 
YÜN YASTIK YORGAN BAKIMI

 

Kuru temizlemeye alternatif olarak yün yastık ve yorganlarınızı 30 derece sıcaklıkta yıkayıp, kurutma makinesinde kurutmanızı öneririz.
Ayrıca kuruturken tenis topu veya yıkama topu kullanmanız yünleri ekstra kabarmasını sağlar. Ürünlerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra silkeleyerek kabartabilirsiniz.
Benzer Ürünler