Dermoskin Ato Probiyotik Balm 230 Ml (DER000745)

0,00
Marka : Dermoskin
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺69,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺53,52(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
{{'UrunDetay_Barkod' | translate}} : 8697796000745

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

Dermoskin Ato Probiyotik Balm 230 Ml

 

Ato Probiyotik Balm Atopik Dermatitte Etki Mekanizması

Probiyotiklerin etki mekanizmaları

 

Atopik ekzema (dermatit); deri kuruluğu, döküntü ve kaşıntıyla kendini gösteren, zaman zaman alevlenmelerle ve düzelmelerle seyreden, küçük çocuklarda daha sık görülen tekrarlayıcı bir deri hastalığıdır.

 

Atopik Dermatit (AD) toplumun yaklaşık %20-25’ini tutan en yaygın cilt hastalıklarından biridir. Kızarıklık, şiddetli kaşıntı, uyku bozukluklarına ve yaşam kalitesinde bozulmaya neden olur.

 

Atopik Dermatit’te Probiyotiklerin Etkileri

 

1- Bozulmuş bariyer nedeniyle deride kolonize olmuş patojen bakterileri (Staphylococcus  aureus) uzaklaştırır ve deriye yapışmasını önler.

 

2- Deriyi iritanlardan korur.

 

3-Cildin sağlıklı flora elemanlarını korur ve yeniler.

 

4- Deri ve mukozanın bariyer fonksiyonlarını güçlendirir.

 

5- Allerjenlere karşı gelişen spesifik/non spesifik immun cevabı düzenler.

 

6-Lactobacillus (Probiyotik) yüksek riskli çocuklarda erken dönem atopik dermatit lezyonlarını önleme açısından da başarılı bulunmuştur.

 

Ürünün Yenilikçi Yanı

Etki mekanizması mikrobiyolojik bariyer üzerine kurulmuştur.  Probiyotik ve prebiyotik karışımı (yani sinbiyotik)  olan ECOSKIN isimli etken madde ile atopik cildin mikrobiyolojik bariyerini güçlendirerek klinik belirtilerin azalmasına yardımcı olur.

 

Atoprobiyotik Balm ve Atoptobiyotik Krem Farkı :

 

Ato probiyotik Balm geniş vücut yüzeylerine uygulanmak üzere formüle edilmiştir. Atoprobiyotik Krem ise lokal alanlara uygulanmak için uygundur.  Bu nedenle geniş yüzeylerdeki enflamasyonu kontrol altına alabilmek için  krem formülünden farklı olarak içeriğinde , antienflamatuvar etkisi yüksek olan, Shea Butter %15 oranında kullanılmıştır. Ayrıca ekonomik olması açısından Atoprobiyotik Balm’ın ambalaj miktarı 230 ml’dir.

 


Not: Ato Probiyotik Balm’ın ihtiyaç olduğunda steroidlerle birlikte kullanılmasında bir engel yoktur.