Daylong Kids Spf50 Losyon 150Ml - Güneşe Hassas Çocuk Ciltleri İçin Lipozomal Güneş Losyonu

Daylong Kids Spf50 Losyon 150Ml - Güneşe Hassas Çocuk Ciltleri İçin Lipozomal Güneş Losyonu (DAY117921)

Marka : Daylong
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺177,49(KDV Dahil)
İndirimli : ₺133,09(KDV Dahil)
Barkod : 7612076396746
Daylong Kids SPF50 Losyon 150ml  - Güneşe hassas çocuk ciltleri için lipozomal güneş losyonu 
 
Güneşe hassas çocuk ciltleri için lipozomal güneş losyonu.
 
Çocuk Cildi ve Güneş
 
Çocuk cildi güneşin etkilerine karşı yetişkin cildine göre daha hassastır. Bu nedenle çocukların güneşten korunmasında daha fazla özen gösterilmeli ve aşağıdaki birkaç önemli konuya dikkat edilmelidir.
 
Bebekler ve çocuklar, korunmasız olarak güneşe maruz bırakılmamalıdır. Bebekler ve küçük çocuklarda güneşten koruyucu ürünlerin düzenli olarak kullanılması çok önemlidir ve bu konu anne ve babaların sorumluluğu altındadır.
 
Yaklaşık Bir Yaşına Kadar Olan Bebeklerde : Yalnızca mikro-pigment bazlı ürünlerin (Daylong Baby) kullanılması önerilir.
 
Bir Yaşından Büyük Çocuklarda
 
Yüksek koruma faktörlü, çok iyi tolere edilen, suya dayanıklı güneşten koruyucu ürünler kullanılmalıdır (Örn: Daylong Kids ya da Daylong Extreme SPF 50+).
 
Gölgedeyken dahi güneşten koruyucu ürünler kullanılmalıdır.
 
Şapka ve UV ışınlarına karşı koruyucu özelliği olan güneş gözlüğü takılmalıdır; küçük çocuklar için t-shirt ve şort da önerilmektedir.
 
Güneş ışınlarının en dik olduğu saatler olan 11 ve 15 arasında güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.
 
Uzun süre suda kaldıktan sonra güneşten koruyucu ürün tekrar uygulanmalıdır.
 
Daylong Kids’in Özellikleri Nelerdir?
 
Daylong Kids, çocukların hassas ciltlerinde uzun süreli ve tam koruma sağlamaya yönelik hazırlanmış özel bir üründür. Lipozomal teknoloji sayesinde uzun süre suyla temas edilse dahi yüksek güneş koruma faktörü sabit kalır. Lipozomal losyon içine UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu, fotostabil geniş spektrumlu filtreler (Ciba TINOSORB M ve TINASORB S ) eklenerek, UVB’lere karşı olduğu gibi UVA’lara karşı da yüksek bir koruma sağlanmıştır. Daylong Kids, UVA aralığında referans kabul edilen resmi Avustralya Standartları’na uygundur.
 
Daylong Kids, E Vitamini, cildi nemlendiren ve bakım sağlayan gliserin ve dekspantenol içerir. Parfüm içermemesi ve klasik PEG emülsifiye edici maddeleri içermemesi, losyonun iyi tolere edilmesini ve bu şekilde çok hassas ciltlerde dahi rahatça kullanılabilmesini sağlar. Dolayısıyla losyon çocukların çok hassas cildi üzerine de uygulanabilir.
 
Uygulama
 

Daylong Kids, güneşe çıkmadan 20 dakika önce bol miktarda uygulanmalıdır. En yüksek düzeyde koruma için arka arkaya iki kez uygulanması ve uzun süre suda kaldıktan sonra uygulamanın tekrarlanması önerilir.
 
Cilt Bakımı
 
Sıcağa ve UV ışınlarına maruz kalan cilt, çocuklarda da hızlı nem kaybına neden olmaktadır. Nem eksikliği, nemlendirici ve az yağlı ürünler, özellikle de Daylong Après uygulanmasıyla telafi edilebilmektedir.